Odbornost, respekt, empatie...

Průvodce těhotenstvím

Jak často chodit na prohlídky a které důležité testy bych měla v těhotenství absolvovat?

Jak často chodit na prohlídky a které důležité testy bych měla v těhotenství absolvovat?

Vaše pravidelné kontroly budou probíhat v rozmezí 2 až 4 týdnů v průběhu celého těhotenství. Čeká vás také řada důležitých testů, jejich přesné termíny je třeba konzultovat individuálně s ošetřujícím lékařem.

 

10.

TÝDEN

V tomto týdnu se provede řada krevních testů na infekční nemoci, hladinu cukru a krevní obraz, vyšetřuje se také správná funkce štítné žlázy. Všechny testy se provádí na lačno a vystaví se těhotenská průkazka. Po absolvování této prohlídky doporučujeme registraci do porodnice.

13.

TÝDEN

Doporučujeme prvotrimestrální screening, který dokáže odhalit vrozené vývojové vady plodu jako je Downův syndrom, riziko předčasného porodu, těhotenské gestózy a další.

20.

TÝDEN

Ultrazvukové vyšetření v tomto týdnu je jedním z nejdůležitějších a může odhalit další vrozené vady plodu.

24.

TÝDEN

V tomto týdnu absolvujete test na těhotenskou cukrovku.

27.

TÝDEN

Máte možnost nechat zobrazit miminko 3D a 4D ultrazvukem.

30.

TÝDEN

Vás čeká další ultrazvukové vyšetření - zjistí se poloha a váha plodu, funkce placenty a její uložení. Projdete dalším krevním testem, tentokrát na zhodnocení krevního obrazu, krevních protilátek a pohlavních nemocí.

Co vzít s sebou do porodnice

Pro nastávající maminku:

Doklady – těhotenský průkaz, občanský průkaz, průkaz ZP. Kopii oddacího listu, u nesezdaných párů dohodu o příjmení dítěte (vyřizuje se na matrice). Dále si nezapomeňte: Přezůvky, teplé ponožky, noční košile, župan, ručníky, kojeneckou podprsenku, vložky do podprsenky, hygienické potřeby (neparfémované mýdlo, zubní pasta, kartáček, hřeben, krém, pomáda na rty, jednorázové porodnické kalhotky, toaletní papír), porodnické vložky, bepanthen mast, gel z dubové kůry, neperlivá voda, hroznový cukr


Pro doprovod:

Přezůvky, svačina, pití, fotoaparát, videokamera


Pro miminko:

Jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, kartáček na vlásky