Menu

Průvodce těhotenstvím

Jak často chodit na prohlídky a které důležité testy bych měla v těhotenství absolvovat?

Jak často chodit na prohlídky a které důležité testy bych měla v těhotenství absolvovat?

Vaše pravidelné kontroly budou probíhat v rozmezí 2 až 4 týdnů v průběhu celého těhotenství. Čeká vás také řada důležitých testů, jejich přesné termíny je třeba konzultovat individuálně s ošetřujícím lékařem.

10. TÝDEN

V tomto týdnu se provede řada krevních testů na infekční nemoci, hladinu cukru a krevní obraz. Všechny testy se provádí na lačno a vystaví se těhotenská průkazka.

13. TÝDEN

Doporučujeme kombinovaný (biochemický a ultrazvukový) screening v prvním trimestru, který dokáže odhalit vrozené vývojové vady plodu jako je Downův, Edwardsův a Patauův syndrom. Vyšetření není povinné.

20. TÝDEN

Ultrazvukové vyšetření v tomto týdnu je jedním z nejdůležitějších a může odhalit další vrozené vývojové vady plodu.

24. TÝDEN

V tomto týdnu absolvujete test na těhotenskou cukrovku.

27. TÝDEN

Máte možnost nechat zobrazit miminko 3D a 4D ultrazvukem.

30. TÝDEN

Vás čeká další ultrazvukové vyšetření – zjistí se poloha a váha plodu, funkce placenty a její uložení. Projdete dalším krevním testem, tentokrát na zhodnocení krevního obrazu, krevních protilátek a pohlavních nemocí.

Co vzít s sebou do porodnice

Pro nastávající maminku:

Doklady – těhotenský průkaz, občanský průkaz, průkaz ZP. Kopii oddacího listu, u nesezdaných párů dohodu o příjmení dítěte (vyřizuje se na matrice). Dále si nezapomeňte: Přezůvky, teplé ponožky, noční košile, župan, ručníky, kojeneckou podprsenku, vložky do podprsenky, hygienické potřeby (neparfémované mýdlo, zubní pasta, kartáček, hřeben, krém, pomáda na rty, jednorázové porodnické kalhotky, toaletní papír), porodnické vložky, bepanthen mast, gel z dubové kůry, neperlivá voda, hroznový cukr

Pro doprovod:

Přezůvky, svačina, pití, fotoaparát, videokamera

Pro miminko:

Jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, kartáček na vlásky

Nahoru