Menu

Operace v Gynetu – v těch nejlepších rukách

Klinika GYNET v Ostravě-Zábřehu patří mezi vyhledávaná gynekologická pracoviště, která provádějí operační zákroky v režimu jednodenní péče. Naši operatéři jsou vysoce erudovaní odborníci s mnohaletými zkušenostmi, disponujeme nejmodernějšími přístroji, o pacientky se stará vstřícný a příjemný personál, a to vše ve spojitosti s celkovou atmosférou kliniky dává záruku, že se operace nemusíte obávat. U nás jste v nejlepších rukách.

Ambulantní operační režim

Na našem zákrokovém sálku provádíme nejrůznější gynekologické operace, které lze vykonat v režimu jednodenní péče – tedy bez hospitalizace, pacientky mohou ještě tentýž den krátce po zákroku odejít domů.

konizaceNejčastější zákroky

Mezi nejčastěji prováděné operační zákroky na našem sále patří hysteroskopie. Jedná se o operační řešení, kdy je do děložní dutiny zaveden hysteroskop, tj. velmi tenký a šetrný optický přístroj, kterým prohlédneme děložní hrdlo a děložní dutinu a odstraníme nálezy, jako polypy, srůsty aj. Hysteroskopii provádíme dle individuálního posouzení v celkové anestezii, ale i bez ní, tedy v režimu office.

Dalším častým zákrokem je instrumentální revize po samovolném potratu. Jedná se o krátký a šetrný zákrok, probíhající v celkové anestezii, který slouží k vyčištění dutiny děložní po zamlklém těhotenství či samovolném potratu. Pochvou a děložním hrdlem zavedeme aspirační kyretu, kterou odsajeme obsah dutiny děložní.

Standardně provádíme taktéž konizaci děložního čípku, což je zákrok sloužící k léčbě předrakovinových změn děložního hrdla. Přistupujeme k němu na základě cytologického stěru a kolposkopického vyšetření děložního čípku, pokud jsou zjištěny nežádoucí změny děložního hrdla. Při výkonu odstraníme postižené tkáně z děložního čípku. Výkon provádíme elektrotechnikou dle rozsahu postižení čípku – povrchově či hloubkově, a to i bez nutnosti celkové anestezie.

Stále vyhledávanější jsou také závěsné operace při samovolném úniku moči (především po vaginálním porodu), kdy pacientce zavedeme přes pochvu speciální pásku (TOT). Tato páska slouží jako podpora močového měchýře tak, aby nedocházelo (při kašli, při sportu atd.) k nechtěnému úniku moči.

Na naší klinice provádíme celou řadu gynekologických zákroků, jejich přehled najdete ZDE: Zákroky a operace - Gynet

Anestezie

Dle charakteru a rozsahu operačního výkonu volíme vhodnou anestezii, aby byl zákrok bezbolestný a s co nejpříjemnější následnou rekonvalescencí. Většinu operací provádíme v krátkodobé celkové anestezii nebo bez anestezie, kdy je pacientka při vědomí a během výkonu může s lékařem komunikovat. Pokud si operace vyžaduje celkovou anestezii (narkózu), provádíme ji co nejšetrněji. V týmu máme zkušeného anesteziologa MUDr. Iva Pospíšila. Po celkové narkóze pacientka ještě přibližně 2 hodiny odpočívá v „dospávací místnosti“, poté může odejít domů.

Naši operatéři

Tým našich zkušených lékařů vede jako hlavní operatér MUDr. Hynek Kudělka. Pod jeho vedením operuje několik dalších gynekologů s bohatou praxí a zkušenostmi. Mezi operatéry máme také specialisty na různé zákroky, například odborníka na onkogynekologii MUDr. Petara Gráfa, který se specializuje na operace děložního čípku, anebo urogynekologa MUDr. Marcela Gärtnera, který je odborníkem na speciální operace při inkontinenci (TOT). Náš lékařský tým ve spolupráci s Bc. Martinou Rieglovou, která jako staniční sestra asistuje téměř u všech operací na zákrokovém sále, provádí velké množství zákroků, přičemž některé z nich děláme jako jedni z mála v regionu.

Kde nás najdete

Gynekologické centrum GYNET
Kotlářova 3199/8, Ostrava-Zábřeh
Tel.: +420 731 446 885, +420 590 990 450
www.gynet.cz

 

Podobné články

15. 11. 2022

Příběh naší pacientky: Dvojčata chtěla na svět dříve

14. 10. 2022

Prevence rakoviny prsu: Odhoďte stud a nechte se vyšetřit

7. 10. 2022

Možnosti vyhledávání vrozených vad plodu v graviditě

Z ostatních klinik

3. 2. 2023

Preventivní oční prohlídka má smysl

27. 1. 2023

Jak na online objednávání léků?

24. 1. 2023

Klinika JL – moderní zdravotnické zařízení s dlouhou tradicí

Nahoru

Upozornění

 

Vážené pacientky,

 

změny ordinační doby ambulance v Orlové:

PO 30.1.       MUDr. Pasnišin           7:00 - 11:00

ÚT 31.1.       MUDr. Banasinská     8:30 - 13:00

ST 1.2.         MUDr. Kudělka            7:00 - 11:00

ČT 2.2.        přítomna pouze sestra

PÁ 3.2.        přítomna pouze sestra

 

změny ordinační doby ambulance v Karviné:

PO 30.1.       MUDr. Michejdová       8:00 - 13:00

ÚT 31.1.       neordinujeme (sestra zástup v Orlové)

ST 1.2.         přítomna pouze sestra   8:00 - 15:00

ČT 2.2.        MUDr. Banasinská       9:00 - 13:30

PÁ 3.2.        neordinujeme (sestra zástup v Orlové)

 

 

V akutních případech, prosím, kontaktujte naši kliniku GYNET v Ostravě - Zábřehu (tel.: 731 446 885, 590 990 450), ambulanci v Orlové (tel.: 605 279 527, 596 512 127) nebo ambulanci v Karviné (tel.: 737 811 005, 596 380 636). Další kontakty naleznete na www.gynet.cz.

 

Děkujeme za pochopení

Tým GYNET

 

Zavřít